تماس: 194 510 007 93+ | 71 80 18 799 93+ | [email protected] | رادیو آنلاین صدا نو |

دهقانان در ولایت بلخ :ادامه بی توجهی دولت سبب افزایش کشت مواد مخدر!

دهقانان در ولایت بلخ :ادامه بی توجهی دولت سبب افزایش کشت مواد مخدر! دهقانان در ولایت بلخ :ادامه بی توجهی دولت سبب افزایش کشت مواد مخدر!

نمایندگان دهقانان در بلخ اگر دولت به ما معیشیت بدیل و مارکیت فروش تدارک ندهد مواد مخدر کشت میکنیم واین درحالی ابراز می شود که در سال گذشته نیز دهقانان به کشت مواد مخدر روی آورده بودند و ریاست مبارزه با مواد مخدر این ولایت گزارش اخیر دفتر مبارزه با جرایم و مواد مخدر سازمان ملل متحد در مورد موجودیت صدها هکتار مزرعه خشخاش در این ولایت را غیر قابل قبول عنوان کرده بود.
محمد رحیم رحمان اوغلی؛ رییس اداره مبارزه با مواد مخدر ولایت بلخ در نشستی که با خبرنگاران داشت ، گزارش اخیر دفتر مبارزه با جرایم و مواد مخدر سازمان ملل متحد در رابطه به موجودیت مزارع خشخاش در ولایت بلخ را رد کرد و آن را غیر واقع بینانه و سیاسی دانست.
در گزارشی که از سوی دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل متحد به نشر رسیده بود گفته شده است که به غیر از ولایات ناامن در افغانستان در ولایاتی که قبلا عاری از کشت مواد مخدر شناخته شده بودند مانند ولایت بلخ نیز مجددا کشت خشخاش صورت گرفته است.
در این گزارش ادعا شده بود که در ولایت بلخ بیش از ۴۰۰ هکتار زمین زراعتی زیر کشت مواد مخدر قرار گرفته است.

اما رییس اداره مبارزه با مواد مخدر ولایت بلخ ضمن آنکه تایید کرده است که در سال گذشته در برخی از ولسوالی های این ولایت از جمله ولسوالی چمتال کشت مواد مخدر صورت گرفته بود در عین حال مدعی است که این مزارع قبل از رسیدن به فصل برداشت از سوی نیروهای امنیتی تخریب گردیده است.
اما دفتر مبارزه با جرایم و مواد مخدر سازمان ملل متحد در گزارش اخیر خود یادآور شده که اطلاعات مربوط به کشت مواد مخدر در مربوطات ولایت بلخ را از طریق ماهواره و عکسبرداری ها به دست آورده است.
رییس اداره مبارزه با مواد مخدر ولایت بلخ افزایش کشت مواد مخدر در سال جاری در کشور را می پذیرد و دلیل آن را افزایش جهانی قیمت مواد مخدر و تداوم ناامنی ها در افغانستان دانسته خاطرنشان کرد که در برخی مناطق ولایت بلخ نیز اگر کشت مواد مخدر صورت گرفته بود دلیل آن ناامن بودن این مناطق است.

نماینده گان مردم در شورای ولایتی بلخ با قبول مشکلات وکم کاریهای دولت در راستای زندگی دهقانان با متهم کردن دولت در قبال نقض تعهدات شان ، مردم را حق بجانب میدانند واز دولت میخواهند که با زندگی وسرنوشت مردم بازی نکنند و صدای مظلومیت مردم را درک کنند وبه تعهدات شان عمل نمایند . ضمن آنکه مبادرت دهقانان به کشت موادمخدر را در کشور عمل غیر قانونی میداند و از دهقانان میخواهند که اقدام به نقض قانون نکنند و به تاثیرات منفی مواد مخدر که در حال حاضر در کشور زرع می شود نیز اشاره کرد و عمده ترین علت کشت مواد مخدر و معتاد شدن بسیاری از افراد به این مواد را تداوم ناامنی ها و موجودیت فقر و بیکاری در کشور عنوان می کنند.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 بهمن 1394 13:41

پیام رئیس نهاد اجتماعی خط نو

"mesba ceo khatenowنهاد اجتماعی خط نو " یکی از نهاد های اجتماعی است که در سطح کشوربرای رفاه و آسایش اجتماعی کار مینماید که با تدویر کارگاه های آموزشی بیشتر...

ما را در تویتر دنبال کنید

Go to top