تماس: 194 510 007 93+ | 71 80 18 799 93+ | info@nlo.org.af | رادیو آنلاین صدا نو |

گزارش مختصری از حضور نماینده نهاد اجتماعی خط نو در ویانا مقر سازمان ملل متحد ! مطلب ویژه

گزارش مختصری از حضور نماینده نهاد اجتماعی خط نو در ویانا مقر سازمان ملل متحد ! گزارش مختصری از حضور نماینده نهاد اجتماعی خط نو در ویانا مقر سازمان ملل متحد ! گزارش مختصری از حضور نماینده نهاد اجتماعی خط نو در ویانا مقر سازمان ملل متحد !

گزارش مختصری از حضور نماینده نهاد اجتماعی خط نو در ویانا مقر سازمان ملل متحد !

 

از تاریخ29  نوامبر تا تاریخ ۲ دسامبر سال 2016 کمیسیون عالی مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل متحد درمرکز آن سازمان درشهر وین - کشور اتریش جلسه ی ویژه ی مبارزه با مواد مخدر برای چهار روزبرگزار گردید که برای تصویب سیاستگذاری و پلان های کاری این نهاد برای سال ۲۰۱۷ ، چگونگی مبارزه با مواد مخدر و ترافیک آن ، زدودن عوارض و پیآمد های ناشی از استفاده مواد مخدر و بهبود وضع معتادین برگزار کرده بود. که در این نشست ها علاوه بر نمایندگان دایمی کشور های عضو سازمان ملل متحد عده زیادی از نهاد های جامعه مدنی فعال در امر مبارزه علیه مواد مخدر درجهان نیز شرکت نموده بودند.

روز اول این نسشت بیشترینه در مورد طرز العمل کار و تصویب آن ازسوی نمایندگان کمیته ها سپری شد.

روز های دوم و سوم نشست نمایندگان رسمی کشورها به سویه ی نماینده خاص و یا سفرای کشورها در مورد برنامه کاری از قبل تهیه شده کشورهای متبوع شان صحبت و ابراز نظر کردند.‌

نماینده کشورما- افغانستان جناب آقای حسن سروش در روز دوم جلسه که برایشان وقت صحبت داده شده بود صحبت کردند ، که در رابطه با مشکل مواد مخدر در کشور و تاثیرات سو آن بر پیکر جامعه و مشکلاتی که از این ناحیه فرا راه حکومت قرار دارد صحبت کردند.

نماینده دایمی کشور چاپان در مورد فعالیت های کشور متبوعش در مبارزه با مواد مخدر و پیآمد های ناگوار مواد مخدرصحبتهای داشتند و از پروژه های این کشوردر افغانستان نیز اشاراتی داشتند.

تعداد زیادی از نهاد های مدنی جهان در روز اول و دوم به عنوان اعضای ناظر شرکت کرده بودند. از افغانستان هم دیپلوم انجنیر راشد رستمی به نماینده گی از نهاد اجتماعی خط نو در این جلسه اشتراک کرده بودند و در حاشیه این نشست جلسه ی با حضور رئیس عمومی نهاد های مدنی سازمان ملل در ویانا جناب آقای Hörnberg نیز نشستی برگزار گردید. که آقای رستمی نماینده نهاد اجتماعی خط نو طی صحبتی در این جلسه در رابطه با مشکل مواد مخدر و عواقب آن ، ارتباط مواد مخدر و تروریسم به حاضرین معلومات ارائه کردند که مورد دلچپسی و علاقمندی اشترک کننده گان و آقای هرن برگ قرار گرفت. ضمنا جناب آقای رستمی با نماینده دایمی چاپان در ختم جلسه ی روز دوم ملاقات تعارفی صورت دادند که مورد علاقمندی جناب مقابل قرار گرفته وآقای رستمی از فعالیت های این کشور در راستای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان سپاسگذاری کردند و نیز از نهاد اجتماعی خط نو و فعالیت های این نهاد به ایشان مفصلا توضحیات دادند. و هم چنین با نماینده کشور ما جناب حسن سروش نیز صحبت مختصر تعارفی صورت گرفت.

همچنان با عده ی زیاد از نهاد های مدنی ارتباطات اولیه بر قرار گردید که میتواند در آینده زمینه ی خوبی برای توسعه و گسترش مناسبات و روابط حسنه گردد. این جلسه بعد ازظهر روز دوم دسامبر سال 2016 ختم گردید.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 15 آذر 1395 14:10

پیام رئیس نهاد اجتماعی خط نو

"mesba ceo khatenowنهاد اجتماعی خط نو " یکی از نهاد های اجتماعی است که در سطح کشوربرای رفاه و آسایش اجتماعی کار مینماید که با تدویر کارگاه های آموزشی بیشتر...

ما را در تویتر دنبال کنید

Go to top