تماس: 194 510 007 93+ | 71 80 18 799 93+ | info@nlo.org.af | رادیو آنلاین صدا نو |

یکی از آجندای سفر هیئت شورای امنیت ملل متحد در کابل مبارزه با مواد مخدر بود!

یکی از آجندای سفر هیئت شورای امنیت ملل متحد در کابل مبارزه با مواد مخدر بود! یکی از آجندای سفر هیئت شورای امنیت ملل متحد در کابل مبارزه با مواد مخدر بود!

 ارگ ریاست جمهوری افغانستان پس از دو روز سفر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، جزئیات این سفر را هم‌گانی می‌کند و می‌گوید که در دیدار آقای غنی با آنان روی موضوعات گوناگون از قبیل هم‌کاری منطقه‌یی، مبارزه با پدیده‌های تروریزم، فساداداری، مواد مخدر و قاچاق آن، تسریح پروسۀ صلح و آماده‌گی برای انتخابات بحث صورت گرفته‌اند.

ارگ ریاست جمهوری  در خبرنامه‌یی گفته‌ است که در این دیدار اعضای دایمی سازمان ملل متحد و شورای امنیت آن سازمان از کشورهای ایالات متحدۀ امریکا، چین، بریتانیا، روسیه، فرانسه، سویدن، پولند، قزاقستان، بولیویا، ایتوپیا، کویت، هالند، پیرو، گینه استوایی و ساحل عاج، حضور داشتند.

ارگ گفته که در این دیدار پیرامون هم‌کاری‌های منطقه‌وی صحبت شد و  خاطر نشان گردید که به‌منظور برقراری ثبات در افغانستان، فشارها بالای پاکستان افزایش یابد و در عین‌حال، اقدامات مشترک برای گفت‌وگوها نیز صورت گیرد. رییس جمهور ضمن قدردانی از کمک‌های سازمان ملل، دربارۀ اقدامات ارگان‌های امنیتی و دفاعی کشور در مورد  نابودسازی فابریکه‌های پروسس مواد مخدر و دست‌آوردها در این خصوص، معلومات ارایه کرد. رئیس‌جمهور کشور در مورد انتخابات گفت که حکومت ارادۀ قوی برای برگزاری انتخابات دارد و من به عنوان رئیس‌جمهور، این حق را به خود نمی‌دهم که در امور کمیسیون مستقل انتخابات دخالت کنم. وی افزود که کمک‌ها و امکاناتی که در گذشته برای انتخابات فراهم شده‌بود، به شکل موثر استفاده نگردید.  محمداشرف غنی با تاکید بر مذاکرات صلح بین‌الافغانی و صلح دولت با دولت با پاکستان، گفت که در راستای برقراری صلح در افغانستان، از تجارب سایر کشورها نیز استفاده صورت می‌گیرد. در عین حال، خیریت عمروف، سفیر قزاقستان در ملل متحد و رییس دوره‌یی شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که ما به‌منظور بررسی پیشرفت‌ها در عرصه‌های مختلف در افغانستان بخصوص روند صلح و این‌که چگونه این پیشرفت‌ها را تسریع ببخشیم، به کابل سفر کرده‌ایم.  وی افزود که هیات شورای امنیت هم‌چنان راه‌های را بخاطر هماهنگی و هم‌کاری بیشتر میان سازمان‌های منطقوی و بین‌المللی در افغانستان، جستجو می‌نماید.

از سوی هم، نیکی هیلی نمایندۀ دایمی ایالات متحدۀ امریکا در سازمان ملل متحد طی صحبتی گفت که امنیت و ثبات افغانستان برای امنیت منطقه مهم است و هیات شورای امنیت سازمان ملل متحد بخاطر حمایت‌های بیشتر از افغانستان، به کابل سفر کرده‌است. وی از شجاعت و فداکاری نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم نیز قدردانی کرد. و گفت یکی از آجندای سفر هیئت شورای امنیت ملل متحد در کابل مبارزه با مواد مخدر است ، هیلی افزود که ایالات متحدۀ امریکا با مردم افغانستان کار می‌کند و ما می‌خواهیم اصلاحات و انکشاف واقعی را در این کشور مشاهده کنیم، تا از همکاری‌های خویش اطمینان حاصل نمائیم.

گفتنی‌‎ست که هیات شورای امنیت سازمان ملل متحد، دیدارها با رئیس جمهور و سایر مسئولان حکومت وحدت ملی را مهم خوانده، خاطرنشان نمود که با توجه به مذاکرات انجام‌شده در کابل، در برگشت به مقر سازمان ملل متحد، بخاطر کمک‌های بیشتر آن سازمان با افغانستان بخصوص در عرصه‌های امنیتی و انکشافی، تمرکز خواهد کرد.

 

پیام رئیس نهاد اجتماعی خط نو

"mesba ceo khatenowنهاد اجتماعی خط نو " یکی از نهاد های اجتماعی است که در سطح کشوربرای رفاه و آسایش اجتماعی کار مینماید که با تدویر کارگاه های آموزشی بیشتر...

ما را در تویتر دنبال کنید

Go to top