تماس: 194 510 007 93+ | 71 80 18 799 93+ | [email protected] | رادیو آنلاین صدا نو |

سازمان ملل، طرح استراتیژی منطقوی مبارزه با مواد مخدر افغانستان را تایید کرد.

سازمان ملل، طرح استراتیژی منطقوی مبارزه با مواد مخدر افغانستان را تایید کرد. سازمان ملل، طرح استراتیژی منطقوی مبارزه با مواد مخدر افغانستان را تایید کرد. سازمان ملل، طرح استراتیژی منطقوی مبارزه با مواد مخدر افغانستان را تایید کرد.

سازمان ملل، طرح استراتیژی منطقوی مبارزه با مواد مخدر افغانستان را تایید کرد.

این طرح که ماه گذشته توسط دولت افغانستان ارائه شده بود، از سوی جامعه جهانی مورد تائید قرار گرفت. حنیف دانشیار، سخنگوی وزارت مبارزه با مواد مخدر گفته است که در حال حاضر حکومت افغانستان روی برنامه تطبیقی این استراتیژی کار می‌کند. وی به رادیو آزادی گفته است:”این استراتیژی نهایی شده و فعلاً در مرحله امضأ و برنامه تطبیقی قرار دارد. امیدوار هستیم که با نهایی شدن و تطبیق این استراتیژی بتوانیم کشورها را در جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر افغانستان به خارج وادار به مسئولیت پذیری نماییم”. آقای دانشیار همچنان تاکید کرد که دولت افغانستان در گذشته بر اساس تفاهمنامه با کشورهای همسایه همکاری می کرد، اما این طرح در سطح کارشناسان مورد بحث قرار گرفته است و حالا در مرحله امضا و برنامه ریزی روی تطبیق آن قرار دارد.

طرح استراتیژی منطقوی مبارزه با مواد مخدر به هدف مبارزه و جلوگیری از کشت و قاچاق مواد مخدر، ماه قبل از سوی دولت افغانستان به نمایندگان ۱۳ کشور (کشورهای منطقه، کشورهای همسایه افغانستان، ایالات متحده امریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد) ارائه شد.
این در حالی است که دو سال قبل موئسسه اجتماعی خط نو در کنفرانس منطقه ای مبارزه علیه مواد مخدر در شهر مزارشریف با تاکید بر تدوین استراتیژی منطقه ای مبارزه با مواد مخدر ، از حکومت افغانستان و نهادهای بین المللی بخصوص سازمان ملل متحد خواستار تاییدی چنین طرح شده بود.

نویسنده / عظیم رسالت

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 06 آبان 1400 15:30

پیام رئیس نهاد اجتماعی خط نو

"mesba ceo khatenowنهاد اجتماعی خط نو " یکی از نهاد های اجتماعی است که در سطح کشوربرای رفاه و آسایش اجتماعی کار مینماید که با تدویر کارگاه های آموزشی بیشتر...

ما را در تویتر دنبال کنید

Go to top