تماس: 194 510 007 93+ | 71 80 18 799 93+ | [email protected] | رادیو آنلاین صدا نو |

مواد مخدر افغانستان بحران چهارم در جهان !

مواد مخدر افغانستان بحران چهارم در جهان ! مواد مخدر افغانستان بحران چهارم در جهان ! مواد مخدر افغانستان بحران چهارم در جهان !

بحران چهارم جهان ولی بستر ساز نامنی و مانع صلح منطقه ای است!

در حالی که اعتیاد به‌ عنوان چهارمین بحران جهانی گفته می‌شود، ولی بستر تمام نا امنی ها ومانع اصلی صلح در منطقه ای آسیایی محسوب میشود واین درحالی است که افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان به 35 برابر رسیده که خود سبب فربه شدن نیروهای سازمان یافته تروریستی وقاچاقبران بین المللی است. از آنجائیکه کشت موادمخدر درمنطقه آسیایی رو بفزونی است جهان نگران تکثیر سلاحهای هسته ای وبالیستیکی ، ومحیط زیست و حقوق بشر است غافل از اینکه مافیایی موادمخدر درحال سقوط دادن حکومتهای کوچک منطقه ای است از این روی اعتیاد در جهان در کنار تهدیدهای هسته‌ای و دیگر تهدیدهای اصلی در رده چهارم بحران‌های جهانی قرار داده شده است ،‌ اعتیاد یکی از بلاهای خانمانسوز است که همه جوامع بشری را درحال تهدید است.

هم چنین گذشت زمان تهیه انواع مواد مخدر را پیچیده ‌تر کرده و توزیع آن هر روز در قالب های گوناگون افزایش پیدا می‌کند، مواد مخدر تهدیدهای زیادی دارد که از جمله میتوان به سست کردن بنیان‌های خانواده، اعتقادهای دینی و باورهای مذهبی نام برد و اعتیاد در واقع اساس اجتماع را نابود می‌کند.

براساس آماری که سازمان ملل متحد اعلام کرده است، 250 میلیون نفر از جمعیت جهان حداقل یک ‌بار یکی از انواع مواد مخدر را مصرف کرده‌است، همچنین این موضوع باعث ایجاد اشتغال برای 10 میلیون قاچاقچی حرفه‌ای شده است.

اعتیاد در واقع نیروی سازندگی را به سوزندگی تبدیل و زندگی فرد معتاد را تباه می‌کند، سالانه 4 هزار و 500 میلیارد دلار در این صنعت غیرقانونی به‌ صورت قاچاق جابه‌جا می‌شود.

کشورهای غربی برخلاف شعارهای خود که مبارزه با مواد مخدر را در افغانستان همانند مبارزه با تروریسم میدانند ، خود یکی از عوامل اصلی افزایش کشت تولید و جابه‌جایی این مواد در جهان گردیدند.

آمریکا با قول کاهش کشت و تولید مواد مخدر و تغییر کشت آن به معیشت بدیل در افغانستان وارد شد، اما بعد از گذشت 15 سال، شاهد رشد 35 برابری تولید مواد مخدرافغانستان هستیم.

قبل از ورود آمریکایی ها به افغانستان، سالانه حدود 50 تن ماده مخدر به‌ صورت سنتی در این کشور تولید می‌شد؛ ولی این آمار به بیش از هشت هزار تن ماده مخدر سنتی و صنعتی در افغانستان رسیده است. واین نشان میدهد که جامعه جهانی بخصوص دولت آمریکا به گونه جدی در مقابل مواد مخدر افغانستان مبارزه نمیکند وبلکه ادامه حضور خود را در موجودیت تروریسم و مواد مخدر افغانستان میداند. واز بازگشت نیروهای نظامی اش در سال 2016 خبر میدهد.

پیام رئیس نهاد اجتماعی خط نو

"mesba ceo khatenowنهاد اجتماعی خط نو " یکی از نهاد های اجتماعی است که در سطح کشوربرای رفاه و آسایش اجتماعی کار مینماید که با تدویر کارگاه های آموزشی بیشتر...

ما را در تویتر دنبال کنید

Go to top